Bariyer kol uzunlukları 3 – 4 – 5- 6 metredir. - Bariyer açılma süresi 3,5 sn den 5 sn ye kadar ayarlanabilir. - Bariyer her türlü karasal aracın geçişine uygundur. Bariyer kolu açıldığında yere dik konuma geçmektedir. - Bariyer üzerinde bulundurduğu Aç ve Kapat kuru kontakları sayesinde akıllı kart sistemi, kartlı geçiş sistemi (KGS) ve otomatik geçiş sistemine (OGS) uygun dizayn edilmiştir

Mantar bariyer, park sorununun yoğunlukla yaşandığı yerlerde, insan geçişini engellemeden araç geçişini kontrol etmek için kullanılır. Ayrıca çarpmalarına karşı çok iyi mukavemet sağlayan sistemler olduklarından tercih edilmektedir. Mantar Bariyer sistemleri elçilik ve askeri bina girişleri gibi yüksek güvenlik gerektiren yapılarda kullanılabilir.

Mantar bariyerler tercihe göre tek veya grup halinde (2'li, 3'lü, 4'lü, ..., 16'lı) yerleştirilebilir. Grup halinde çalışan mantar bariyerlerde açılma ve kapanma tamamen eş zamanlı olup tüm mantarlar aynı anda inip aynı anda kalkmaktadır.

D-YGYK, Yüksek Güvenlikli Yol Kesici Sistemi; Güvenlik gereksiniminin yoğun olduğu askeri birimlerde, kamusal kurumlarda ve güvenliğine önem veren özel kuruluşların giriş kontrol noktalarında (istenilen özelliklerde) 50 km/s hıza kadar, 20/30 tonluk araçlarına çarpmasına karşı dayanıklı olan, kullanıcı tarafından yolun kontrolü ve güvenliğini sağlayan mekanik, elektronik ve hidrolik üniteli sistemdir.